ویلاسیو | سامانه آنلاین اجاره اقامتگاه‌های خصوصی حین سفر در ایران

با توجه به افزایش روز افزون استفاده از فضای مجازی در ایران، بسیاری از خدماتی که قبلا صرفا به صورت حضوری قابل ارائه بوده اند ، اکنون به شکل آنلاین در دسترس هستند. به کار گیری فضا ی مجازی در راستای اهداف تجاری و خدماتی راه حل ها را به آسانی در دسترس ما قرار داده است. آسان سازی پاسخ به نیازهای روزمره با توجه به مشکلات متعدد حمل و نقل وترافیک و مشکلات محیط زیست، مسیر حرکت بخش عظیمی از جامعه را به سمت پاسخ گویی نیازها از طریق دنیای ارتباطات آنلاین سوق داده است.

ما نیز بر آن شدیم تا بخشی از نیاز صنعت گردشگری کشور را در وبسایت”vilasave” پاسخ بگوییم. Vilasave محیطی است برای تعامل بین مالکین اقامتگاه های شخصی که به صورت کوتاه مدت اجاره داده می شوند با مسافرانی که قصد استفاده از این اقامتگاه ها را دارند . در وبسایت میزبانان میتوانند تصاویر و اطلاعات اقامتگاه خود را ثبت کرده و از مشتریان پر تعدادی که در جستجوی اقامتگاهی برای سفر خود هستند ، سفارش دریافت نمایند. ما با برنامه تبلیغاتی و بازاریابی خود سعی در شناساندن فرصت های اقامتی کشور داریم. چرا که بسیاری از ما مقصد سفرمان را بر اساس یافتن مکان اقامت مناسب انتخاب کرده و سپس عزم سفر می کنیم. از جمله اهداف اصلی ما برقراری ارتباط مستقیم بین میزبانان و مشتریان آنهاست به شکلی که درج نظرات مشتریان درباره ی مشاهداتشان از اقامتگاه ها ، بتواند سطح کیفیت محیط و عناصر اقامتگاه را برای دیگر کاربران تشریح داده و همچنین توجه میزبان را به علایق و نیازهای مشتریان بیشتر جذب کند. در چنین فضایی افزایش سطح کیفی اقامتگاه و خدمات در اثر ایجاد رقابت بین ارایه دهندگان اقامتگاهها ، ضامن پیشرفت بخشی از فرهنگ گردشگری کشور عزیزمان ایران خواهد شد.

استانداردهای میزبانی

به عنوان یک میزبان اولین هدف پس از کسب درآمد، جلب رضایت مشتری است. باتوجه به تجربیات به دست‌آمده، سایت vilasave رعایت موارد زیر را برای داشتن مسافران وفادار به شما عزیزان پیشنهاد می‌دهد.

 

 ایجاد اعتماد

 

بهترین راه برای پایداری یک تجارت، ایجاد اعتماد متقابل است. به عنوان میزبان، پیشنهاد می کنیم موارد زیر را مرور کنید.

 

* صحت در ثبت اطلاعات و تصاویر: همه می دانیم که اولین برخورد باعث ایجاد یک حس دوطرفه برای میزبان و میهمان می شود. پس با توجه به این که میهمان رزرو را آنلاین انجام داده و تصورات او از اقامتگاهی که قصد رزرو آن را دارد، بر پایه اطلاعات و تصاویری است که در اقامتگاه شما ثبت شده، اطلاعات و تصاویر واقعی را به آنها ارائه دهید.

 

* ثبت هزینه واقعی: با توجه به استانداردهای تعریف شده قیمتگذاری، ارائه هزینه های منصفانه با میزبان است که قطعا در انتخاب میهمان بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

 

* توضیح کامل قوانین: هر اقامتگاهی آیین نامه و ضوابط مخصوص به خود را دارد. لطفا هنگام ثبت اقامتگاه تان دقت کنید تا به بهترین شکل قوانینی که رعایت آنها از طرف میهمان برایتان ضروری است، حتما به اطلاع میهمانان برسد.

 

* در دسترس بودن: پیشنهاد می کنیم پس از تایید رزرو تا پایان سفر در دسترس میهمان باشید تا در صورت نیاز میهمان بتواند موارد پیش آمده را به اطلاعتان برساند.

 

* تعهد و مسئولیت پذیری: در قبال اطلاعاتی که ثبت کرده اید متعهد باشید و سعی کنید تا خدماتی که ارائه می دهید در کمترین حالت ممکن، همسطح با اطلاعاتی که ارائه کرده اید، باشد. مسئولیت پذیری از یکی از مهمترین صفت هایی است که باعث جلب رضایت مشتری و وفاداری او خواهد بود.

 

* تحویل به موقع: وقت شناس باشید تا پایبندی به تعهدها برای میهمانتان محرز شود.

 

* اشتراک گذاری توصیه و تجربیات محلی و شخصی با میهمانان: اگر اقامتگاهتان بومگردی است، با میهمانتان مانند یک دوست رفتار کنید تا اوقات خوشی را در کنار هم بگذرانید.

 

* ایجاد احساس همراهی: تا جایی که میهمانتان نیاز دارد، او را همراهی و راهنمایی کنید.

 

عکس های با کیفیت و واقعی از اقامتگاه

 

دیدن عکس های باکیفیت امکان انتخاب اقامتگاه شما از نظر کاربران را چندین برابر خواهد کرد؛ اما فراموش نکنید که عکس ها بدون ادیت و واقعی باشند. البته که کادربندی درست و نورپردازی صحیح در داشتن عکس های با کیفیت تر به شما کمک زیادی خواهد کرد؛ در عین حال از سعی کنید از نمای ساختمان، فضای داخلی و چشم اندازهای اطراف اقامتگاه حتما عکس تهیه کرده و در اختیار کاربران قرار دهید.

 

رعایت بهداشت و نظافت

 

تمیز بودن محل اقامت برای همه میهمانان در اولویت قرار دارد. با پاکیزه نگه داشتن همیشگی اقامتگاه، برای همیشه در نظر میهمانتان ماندگار خواهید بود.

 

رعایت موارد اخلاقی

 

در طول اقامت میهمان، ممکن است مسائلی پیش آید که موجب دلخوری یا نارضایتی باشد، سعی کنید در این موارد ابتدا اصول اخلاقی را رعایت کرده و مشکلات را با گفتگو بین خودتان حل کنید. در غیر این صورت با پشتیبانی مکانچی تماس بگیرید.

 

بروزرسانی اطلاعات

 

اطلاعات درست به کاربران در انتخاب راحت تر کمک می کند، سعی کنید همیشه اطلاعاتان را به روز نگه دارید تا در طول رزرو و اقامت با مشکلات کمتری روبرو باشید.

 

پاسخگویی سریع به درخواست رزرو

 

درخواست رزرو از طرف کاربران با پیامک به شما اطلاع داده می شود، در اولین فرصت، پاسخ درخواست را بدهید تا در صورت عدم تایید از جانب شما، میهمان بتواند برای رزرو اقامت در مکان دیگری اقدام کند.

عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و تخفیف‌های هیجان‌انگیز ما مطلع شوید.